Best Coal Company

BEST COAL COMPANY

2016 yılının başında Brezilyalı CCX grubunun varlıkları satın alındıktan sonra Best Coal Company (BCC) kuruldu.

BCC'nin vizyonu ve hedefi Kolombiya'nın La Guajira bölgesinde termal kömür üretmek, istihdam yaratmak ve enerji üretim şirketimiz Yıldırım Enerji ile sinerji yaratmaktır.

BCC'nin toplamda 714 milyon ton termal kömür rezervi bulunmakta; 5 lisans altında Cañaverales, San Juan ve Papayal olmak üzere 3 projesi bulunmaktadır. Cañaverales açık ocak sahası, Papayal ve San Juan ise yeraltı maden projeleridir.

Yıllık üretim kapasitesi 35 milyon tonu aşacak projede kömür kalitesi, 6.000 kcal / kg NAR'ın üzerindedir. Bu değer, Avrupa pazarı için yüksek bir referans niteliğindedir. Madenler, demiryolu ve liman projeleri ile entegre edilmiştir. Bu nedenle herhangi bir harici liman ve demiryoluna bağlı değildir.

YILLIK KÖMÜR
ÜRETİM KAPASİTESİ:

35 million mt
5
licenses
232.64
km2

KÖMÜR ÖZELLİKLERİ (%)

Net Kalori Değeri (kcal/kg): 6,000 ~ 6,700
Sülfür Oranı: % 0.5
Sabit Karbon: % 45.10
VM: % 33.26
Eq.M: % 1.6
HGI: 55
FSI: 1

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLERİ

  • Kalorifik değer cezası olmadan yüksek kömür kalitesi,
  • Uzun vadeli ve güvenilir termal kömür arzı,
  • Yeraltı madeninde çevre etkisini en aza indiren üretim yöntemi,
  • Kendi liman ve demiryolu tesisi ile entegre proje.
  • Kolay Pazar Erişimi ve Düşük İç Nakliye Maliyeti: BCC, öngörülen liman alanına sadece 155 km uzaklıkta olup, bu mesafe için bir demiryolu projesine sahiptir. Proje yıllık 35 milyon tonluk yıllık üretim kapasitesine sahip olup; liman projesi de 50 Milyon ton kapasiteye göre planlanmaktadır. Günde 106.100 ton kömür yüklenebilir.
  • 2020 yılındaki ana hedefimiz, Cañaverales ocağının madencilik faaliyetlerinin başlatılmasıdır. Papayal ruhsatlı sahasının fizibilitesi güncellenmiş olup, işletme ruhsatının alınması 2020 hedefleri arasındadır. San Juan projesinin farklı kapasite opsiyonları 2020 itibariyle tamamlanacaktır.

Rusya, Avustralya, Güney Afrika, Kolombiya ve Endonezya'daki benzer madenlere göre düşük üretim maliyetine sahiptir.

Yıllık Kömür Üretim Miktarı (6 Uzunayak)

Öne Çıkanlar